czwartek, 14 czerwca 2012

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1

Nadszedł czas na post o przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs :) dokładniej chodzi o metodę 1:1, z której zrobiłam sobie szkolenie i zakupiłam do niej odpowiednie produkty. Chciałam przedstawić moim potencjalnym klientkom :P na czym polega ta metoda a także jakie są przeciwwskazania, zagrożenia po zabiegu i sposób pielęgnacji nowych rzęs.
Na wstępie warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do upiększania się w ten sposób. Tak na prawdę jest ich niewiele, bo chodzi przede wszystkim o choroby oczu, które niestety dyskwalifikują klientkę. Także nie przychodźcie z zapaleniem spojówek czy z zaczerwienionymi oczami! Alergicy również będą odsyłani z kwitkiem... dokładniej chodzi o alergie związane z  nadmierną wydzieliną z oczu albo na kleje zawierające cyjanoakryl. Warto również zaznaczyć, że jeśli komuś bardzo wypadają włosy (rzęsy) to ta aplikacja będzie bezsensowna, ponieważ stracimy wszystko w bardzo krótkim czasie.

Jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany zabieg
1. Najpierw należy dowiedzieć się od klientki jakie ma oczekiwania co do zabiegu. Powinno się przedstawić jakie rodzaje rzęs mamy (podkręcenie, długość, grubość) i dowiedzieć się co zainteresowana chce mieć na oczkach.
2. Następnie osoba aplikująca rzęsy musi zdezynfekować swoje ręce.
3. Czas przygotować naturalne rzęsy. Najlepiej jak przed spotkaniem z klientką powie się jej żeby nie robiła makijażu, ale jak, np. o tym zapomni, to należy zmyć jej dokładnie tusz.
4. Można już dobrać odpowiednie rzęsy względem naturalnych i oczywiście zważywszy na oczekiwania klientki.
5. Następnie klientce zostają przyklejone płatki kolagenowe tak, aby zasłaniały dolne rzęsy (pilnujmy, aby nie była to zwykła taśma medyczna, gdyż nie jest to tolerowane)
6. Kolejny krok to odtłuszczenie naturalnych rzęs specjalnym preparatem.
7. Należy przygotować sztuczne rzęsy i klej.
8. Nadszedł już czas na aplikację rzęs :) pojedyncza sztuczna rzęsa ma być przyklejana do jednej rzęsy naturalnej. Jeśli będzie to robione inaczej to zapewne klientka będzie skarżyła się na dyskomfort w krótkim czasie po zabiegu i na pewno już się na niego nie zdecyduje.
9. Po zakończeniu zabiegu trzeba jeszcze sprawdzić czy rzęsy nie przykleiły się do płatków i robione są ostatnie poprawki.
10. Można już ściągnąć płatki kolagenowe, a klientka może w końcu otworzyć oczy :)
11. Warto na sam koniec dowiedzieć się jak dbać w domu o nowe rzęsy.

Rodzaje rzęs
Zacznijmy może od podkręcenia. Pod tym względem możemy wyróżnić 4 typy rzęs: J, B, C i D.

                                 
"J"
Te rzęsy są najbardziej zbliżone podkręceniem do rzęs naturalnych i nie są stosowane za często, bowiem są zbyt "proste" na oczekiwania klientki. Mogą być jednak zaaplikowane, gdy mamy do czynienia z głęboko osadzonymi oczami albo bardzo prostymi rzęsami.. Nadają się również do kącików oczu.
"B"
Moim zdaniem one są odpowiednie dla każdego ponieważ ich skręt jest delikatny i ładnie przylegają do naturalnych rzęs. Wybiorą je klientki, które chcą mieć naturalne spojrzenie, ale zarazem zalotne ;)
"C"
Te rzęsy są aplikowane zazwyczaj u Pań, które swoje naturalne rzęsy mają podkręcone. Nie stosuje się ich raczej przy rzęsach prostych lub rosnących w dół, ponieważ końcowy efekt może być nieciekawy. Trzeba również zachować umiar, aby klientka nie wyglądała jak Barbie.
"D"
Rzadko stosowane rzęsy ze względu na swoje duże podkręcenie. Nie wyglądają one naturalnie i są raczej aplikowane na specjalne okazje.

Kiedy wybierzemy podkręcenie zajmijmy się długością. Możemy wybierać od 5 do 20 mm. Najczęściej stosuje się jednak przedział od 8 do 13 mm. 
- Rzęsy do 9 mm są aplikowane w kąciku oka.
- Następnie od 10 do 12 mm - stosowane w środkowej części.
- Rzęsy od 13 mm aplikujemy punktowo.

 Zostały już tylko grubości :) Mamy do wyboru: 0,15 mm, 0,20 mm, 0,25 mm i 0,30 mm.

- 0,15 mm - są to rzęsy średniej grubości dla osób, które nie chcą zagęszczać rzęs a tylko je przedłużyć albo mają swoje naturalne rzęsy bardzo gęste
- 0,20 mm - rzęsy grube, które są najczęściej stosowane i moim zdaniem najodpowiedniejsze jeśli nie chcemy uzyskać sztucznego efektu
- 0,25 i 0,30 mm - to już są rzęsy bardzo grube, do stosowanie punktowego. Nie nadają się na pewno do cieniutkich i słabych rzęs, gdyż za bardzo je obciążą.


Pielęgnacja
Jeżeli chcemy się cieszyć pięknymi rzęsami to musimy pamiętać o paru zasadach, które nam to umożliwią. Nie jest ich wiele, ale warto się do nich zastosować. Oczywiście można robić sobie pełny makijaż, również tuszować rzęsy (chociaż jest to bezsensowne, ponieważ rzęsy jedwabne wyglądają jak pomalowane, a tusz skraca czas działania kleju), ale należy zachować ostrożność przy demakijażu. Przede wszystkim nie można nadmiernie trzeć powiek i należy zaopatrzyć się w beztłuszczowy płyn do demakijażu (może to być, np. płyn micelarny). Po 24h od aplikacji trzeba się też wystrzegać wilgoci. Najlepiej nie myć się, nie wychodzić na deszcz i nie płakać! :D Potem można robić praktycznie wszystko. Trzeba też sobie zakodować, że nie można wyrywać sztucznych rzęs na siłę. Grozi to wypadnięciem również naturalnych rzęs, a można tego uniknąć stosując odpowiedni do tego preparat. Do układania i rozczesywania czuprynki na oczkach można używać szczoteczki podobnej do tej, którą nakłada się tusz do rzęs (oczywiście musi być ona czysta).


Co może nam nie pasować po zabiegu?
Może się zdarzyć, że rzęsy zostaną źle przyklejone. Wtedy odczuwa się dyskomfort, i albo się to wytrzyma albo trzeba się udać na ściąganie rzęs. Najczęstsze przypadki złej aplikacji to przede wszystkich przyklejenie włoska zbyt daleko od nasady naturalnej rzęsy, sklejenie paru rzęs, przyklejenie rzęsy do powieki, źle dobrane długości, grubości i skręt oraz nałożenie zbyt małej lub zbyt dużej ilości kleju.

Jak często robić poprawki?
Czynnikiem, który przede wszystkim wpływa na to jak długo trzymają się sztuczne rzęsy jest cykl wzrostu naturalnej rzęsy. Wypadają one cyklicznie co 60 do 90 dni, a wraz z nimi doklejone włoski. Ważna jest też siła zastosowanego kleju bowiem jeden może trzymać do 2 tygodni, a drugi nawet do 2 miesięcy. Nie da się jednak ukryć, że aby mieć zawsze piękne spojrzenie warto chodzić na uzupełnianie co 3-4 tygodnie.


Na koniec chciałam tylko uprzedzić, że od zagęszczania i przedłużania rzęs można się uzależnić :P widząc piękny efekt po zabiegu chcemy, aby nasze oczka już zawsze tak wyglądały i nie możemy dopuścić żeby znowu wyglądały jak dawniej. Panie, które mają skłonność do uzależnień baaardzo serdecznie zapraszam do mnie na skorzystanie z tej formy upiększenia ;), ale oczywiście pozostałe chętne również są mile widziane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz